KAMIC Super – Kraśnik

W temacie jednostkowej produkcji części rowerowych warto wspomnieć o częściach MAVIC tfu! KAMIC z Kraśnika. Pamiętacie jak Bartek pytał o stery KaMiC Super? Nikt z nas wtedy nie znał na to pytanie odpowiedzi.

Łamigłówkę udało się rozwiązać! Tropy dotarły do Mirosława Karwowskiego, syna Pana Czesława który jest w całą sprawę mocno zamieszany. Według tego co udało nam się obgadać z Mirosławem, jego tata sam projektował części a następnie zlecał ich wykonanie w zakładzie w Kraśniku. Stery, piasty i suporty wykonywane były z aluminium „lotniczego”. Tak więc poniżej mała lista tego majstersztyku rzemiosła i foteczka z produktami:

Czesław Karwowski „KaMiC” produkował:

  • Stery
  • Piasty
  • Suport
  • Ściągacz do korb
  • Skuwacz do łańcucha
KaMiC Kraśnik – zdjęcie reklamowe – Na zdjęciu Mirosław Karwowski
Zdjęcie: Mirosław Karwowski

Stery wykonane z aluminium „lotniczego” z grawerem „KAMiC Super” na łożyskach igiełkowych. Poniższe zdjęcie pokazuje stery Kamic Super ze zbiorów Bartka Kuleszy, kolejne ze zbiorów własnych pokazujące stery „od poszewki”.

Stery KaMiC – Zdjęcie Czarne Trampki
Stery KaMiC

Stery sterami. Patrzcie na piasty. Wyglądają totalnie niepozornie. Napis KaMiC Super na korpusie. Zdziwił mnie fakt dwóch kolorów osi. Oczywiście rozkręciłem je i zobaczcie jaki patent. Ostatnia fotka. Łożyska maszynowe. Mirosław pokazywał mi jeszcze piasty z wygrawerowanymi jego inicjałami.

Piasty KaMiC Super
Piasty KaMiC Super
Piasty KaMiC Super
Piasty KaMiC Super

Jeszcze w klimatach Agro Far Kraśnik, spójrzcie na barwy klubowe. Zielono żółty Rychtarski! Grupa jeździła głównie na osprzęcie Shimano Dura Ace 7400.

Barwy Agro Far Kraśnik – Rychtarski Dura Ace 7400
Zdjęcie: Mirosław Karwowski

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *